Pokut Dağ Evi & Ortan Köyü Konağı

Ortan Köyü Konağı

Rize'nin kalbinde

Demircioğlu Ortan Köyü Konağı

1935 yılında inşa edilmiş Demircioğlu Ailesi’ ne ait tarihi köy konağı, Çamlıhemşin konak mimarisinin en güzel örneklerinden olup, tamamı ahşap ve taş ustalığı ile imal edilmiştir. Ortan Köy’ de bulunan Demircioğlu Konağı, konum olarak Çamlıhemşin ilçe merkezine 5, Zil Kale’ sine 8, Palovit Şelalesi’ ne 12 km uzaklıktadır.

Konağın kuzey cephesi Fırtına Vadisi manzarasına egemendir. Yine Fırtına Vadisi bünyesinde bulunan Fırtına Deresi ve dere üzerindeki tarihi kemer köprüleri, günü birlik yürüşlerle görebilir, dere sesi eşliğinde nefis doğanın keyfini çıkarabilirsiniz.

Demircioğlu Ortan Köyü Konağı yılın bütün mevsimlerinde siz değerli konuklarımıza hizmet vermektedir.

Ortan Köyü Konağı
Manzaraya doymak isteyenlere

Fotoğraf galerisi

Tüm sorularınız için

0 537 376 8007

Otelimiz için Neler Dediler?

Kıymetli misafirlerimizin yorumları

“ Ekrem abi ve Firdevs abla mükemmel insanlar. Eşimle 2 gün kaldığımız yaylada aradığımız, beklediğimiz her şeyi bulduk. Misafirperverlikleri için de çok teşekkür ederiz. Sanki pansiyon gibi değil de ailede birinin evine gelmiş gibi olduk. Giderseniz Firdevs ablanın yaptığı portakallı-elmalı reçelden almanızı tavsiye ederiz.”

Kağan E.

“İşletmeciler samimi, cana yakın. Odalar temiz, yemekler güzel, ilgi alaka süper. Yayla zaten muhteşem, sis varken ayrı güzel, sis çekildiğinde bir başka. Öyleyse ne yapacağız, mutlaka kalma amaçlı gideceğiz ki, her türlü güzelliği yakalayabilelim. Teşekkürler Anıl bey, Teşekkürler Firdevs abla..”

Güven Y.

“Aile işletmesi harika vakit geçirdim hizmet çok iyi ve güler yüzlü insanlar yolum düşerse tekrar gelmeyi düşünüyorum hizmetlerinden dolayı teşekkür ederim mutlaka gidilip görülmesi gereken bir yer”

Tuğçe D.

Bize yazın

İletişim formu

  Adres

  Pokut Yaylası, Ortanköy Çamlıhemşin, Rize 53780

   

  Telefon

  +90 (537) 376 8007

  Pokut Dağ Evi Sosyal Medya

  Ortan Konağı Sosyal Medya

  Demircioğlu Dağ Evi | Pokut Dağ Evi & Ortan Köyü Konağı © 2024. Her hakkı saklıdır.

  Whatsapp'tan bize ulaşın